Wybrane aspekty wielokulturowości w pielęgniarstwie

21,00 zł
Brutto
Ilość

Model bezpieczeństwa kulturowego zawiera społeczno-polityczne i społeczno-kulturowe aspekty bezpieczeństwa kulturowego sprzężone z etyką społeczną, która cechuje się trzema głównymi elementami: sprawiedliwością społeczną i równouprawnieniem, indywidualną lub zbiorową autonomią kulturową i tożsamością oraz zaufaniem i szacunkiem. Połączenie elementów społecznych i etycznych powinno prowadzić do bezpiecznej kulturowo praktyki pielęgniarskiej. Celem niniejszej monografii jest ukazanie wiedzy, opinii i postaw personelu pielęgniarskiego w Polsce względem pacjenta odmiennego kulturowo, zapotrzebowania na kształcenie w tej tematyce oraz potrzeby rozwijania kompetencji kulturowych. Książka składa się z czterech rozdziałów zawierających osiem tekstów, w których przedstawiono wyniki badań, analizy literatury przedmiotu i własne spostrzeżenia autorów związane z wielokulturowością i kompetencjami kulturowymi w pielęgniarstwie.

(Ze Wstępu)

Tytuł