Różnie sprawni w przestrzeni szkolnej i akademickiej

Oddając tę książkę w ręce Czytelników mam nadzieję, że stanie się ona inspiracją do poszukiwania, wydobywania i rozwijania różnorodnych, wyjątkowych i niezwykłych sprawności u osób powszechnie uważanych za nie w pełni sprawne. W opracowaniu tym, obok artykułów naukowych i metodycznych, przygotowanych przez pracowników naukowych i praktyków, pracujących z osobami niepełnosprawnymi, znalazły się prace studentów z orzeczonym stopniem niepełnosprawności oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Słupsku. Ich wiersze, eseje, opowiadania, obrazy pokazują najlepiej, że mówiąc o niepełnosprawności nie powinniśmy skupiać się jedynie na tym, co bolesne i niemożliwe, lecz bazować na wyjątkowych zasobach osób z niepełnosprawnościami.
Wierzę, że publikacja ta przypomni specjalistom o konieczności osobowego spojrzenia na twórczego człowieka, z podziwem dla jego pracy i pasji rozwoju, a u osób z niepełnosprawnościami rozbudzi nadzieję, która pomoże im pokonywać bariery tkwiące nie tylko w społeczeństwie, ale również w przekonaniach na własny temat (Ze Wstępu).

red. A. Koprowicz
978-83-64335-29-7