Metody statystyki opisowej i wnioskowania statystycznego...
search
  • Metody statystyki opisowej i wnioskowania statystycznego...

Metody statystyki opisowej i wnioskowania statystycznego...

zł52.50
VAT included
Quantity

W książce zawarte są zagadnienia dotyczące cech ilościowych oraz implementacji metod. Przedstawiona dokładnie teoria połączona została z licznymi przykładami, które czytelnik może samodzielnie rozwiązywać w arkuszu. Jest to swoiste połączenie statystyki z informatyką, a dokładniej połączenie zagadnień dotyczących badania zależności cech z programowaniem w języku Visual Basic for Applications (VBA).

Niniejsza książka ma dwie składowe. Pierwszą - dydaktyczną - stanowi prezentacja zagadnień stanowi prezentacja zagadnień statystycznych dotyczących badania zależności cech ilościowych. Drugą - informatyczną - jest kolekcja procedur i funkcji użytkownika napisanych w języku VBA. Oprogramowanie zostało bardzo bogato skomentowane, by ewentualnie mogło posłużyć jako kody źródłowe do realizacji zagadnień statystycznych w innych językach programowania oraz do tworzenia środowiska do eksperymentów numerycznych.

Dzięki tej pracy można uczyć się statystyki, generując różne dane programami, które są tam opisane, a następnie je analizować. Jest to lektura dotycząca nie tylko zagadnień teoretycznych, ale także nabywanie praktyki w analizie danych (Z okładki).

710

Data sheet

Tytuł
Metody statystyki opisowej i wnioskowania statystycznego...
Autor
Piotr Sulewski
Rok wydania
2015
Liczba stron
307
Format
A4
Okładka
miękka
ISBN
978-83-7467-262-7