Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Wojska Ochrony Pogranicza w systemie ochrony i obrony granicy morskiej Polski...

52,50 zł
Brutto

Wojska Ochrony Pogranicza w systemie ochrony i obrony granicy morskiej Polski w latach 1965-1991

Autor: Ireneusz Bieniecki

Zarys merytoryczny pracy obejmuje następujące zagadnienia: charakterystyka Wybrzeża i jego miejsca w polityce obronnej Polski, system ochrony i obrony granicy morskiej, udział WOP w ćwiczeniach wojskowych i inne.

Ilość

Problematyka ochrony polskiej granicy morskiej w latach 1945-1991 nie doczekała się dotychczas całościowego opracowania w postaci monografii, co było spowodowane ograniczeniem dostępu do materiałów badaczom tej dziedziny. Również autor niniejszego opracowania spotkał się z selektywnym i uznaniowym traktowaniem dostępu do niektórych archiwaliów.

Celem niniejszej pracy jest analiza i krytyczna ocena zakresu oddziaływania MON i MSW na funkcjonowanie jednostek ochraniających granicę morską, a także ustalenie ich roli w tworzeniu struktur organizacyjnych WOP i kształtowaniu systemu ochrony i obrony tej granicy państwa. Zamiarem autora było też ukazanie działalności jednostek WOP na tle ówczesnej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce.

(Ze Wstępu)

Opis

Tytuł
Wojska Ochrony Pogranicza w systemie ochrony i obrony granicy morskiej Polski...
Autor
Ireneusz Bieniecki
Rok wydania
2015
Liczba stron
480
Format
B5
Okładka
miękka
ISBN
978-83-7467-245-0