Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Człowiek człowiekowi

26,25 zł
Brutto
Ilość

Zaprezentowane w tym zbiorze rozważania stanowią próbę pochylenia się nad kilkoma szczegółowymi zagadnieniami, szkicującymi wielopoziomowy horyzont ludzkiego rozwoju. W rozdziale I pt. Uchwycić człowieczeństwo autorzy kreślą perspektywy filozoficzne, w których spotkanie z Drugim staje się nie tylko możliwe, ale twórcze. W rozdziale II pt. Metodologia i granice badań społecznych Autorzy analizują oryginalne podejścia do człowieka, ukazując tym samym istotę bycia przy Drugim – w pokorze i z pasją. Rozdział III poświęcony jest zagadnieniom praktycznym występującym w kontekście niesienia pomocy Drugiemu, a w rozdziale IV pt. Personalizacja medycyny czy medykalizacja człowieka? specjaliści z dziedziny medycyny, filozofii i prawa prezentują wiele wrażliwych kwestii, które występują nie tylko w spotkaniu na linii lekarz–pacjent, ale na linii niosący–dobierający pomoc.

Nasz zamysł jest prosty: chcemy przyjrzeć się służbie człowiekowi z jak najszerszej perspektywy badawczej, odnosząc się w miarę możliwości do wielu kontekstów jego egzystencji. Do wykonania tego zamysłu zaprosiliśmy kilkunastu autorów, zwłaszcza z Akademii Pomorskiej w Słupsku, ale także z innych ośrodków naukowych.

(Ze Wstępu)

Opis

Tytuł
Człowiek człowiekowi
Autor
red. R. Kozłowski, D. Bieńkowska
Rok wydania
2015
Liczba stron
339
Format
A5
Okładka
miękka
ISBN
978-83-7467-254-2